A A A

Poradnia prywatna. Na wizyty prywatne nie jest wymagane skierowanie. Świadczenia w Naszej Poradni nie są udzielane w dniu zgłoszenia, wizyta odbywa się w ustalonym z rejestracją terminie. Można umówić się telefonicznie lub mailowo.

W Poradni endokrynologicznej przyjmuje dr n. med. Grzegorz Nowakowski - endokrynolog, diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych z wieloletnią praktyką lekarską.

 

Poradnia endokrynologiczna prowadzi diagnostykę i leczenie schorzeń gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz zaburzeń hormonalnych, które często towarzyszą tej grupie chorób. Główne gruczoły wydzielania wewnętrznego (tzw gruczoły dokrewne) to: przysadka, tarczyca, przytarczyce, trzustka, nadnercza i gonady (jajniki i jądra). Więcej informacji dotyczących spektrum schorzeń jakimi zajmuje się endokrynolog znajduje się na stronie Poradni chorób metabolicznych.

Nasi pacjenci najczęściej zgłaszają się do nas z problemami dotyczącymi chorób tarczycy. Na miejscu wykonujemy badanie USG gruczołu tarczowego. Jeśli zostają wykryte zmiany guzkowe kwalifikujące się do wykonania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej, pacjent umawiany jest na jej wykonanie w naszej placówce. Pobrany materiał oceniany jest następnie przez wykwalifikowany zespół patomorfologów z Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Dysponujemy także punktem pobrań na badania laboratoryjne, gdzie mamy możliwość oznaczania różnych hormonów oraz wykonania badań genetycznych.

Nasza Poradnia współpracuje z Laboratoriami, które są gwarantem wysokiej jakości wykonanych badań. W endokrynologi rzetelne oznaczenie poziomu hormonów jest podstawą trafnej diagnostyki i skutecznego leczenia.

Najczęściej korzystają z naszych porad pacjenci z Wodzisławia Śląskiego, Raciborza Radlina, Pszowa, Rydułtów, Rybnika i Żor.

 

GABINET PRYWATNY

Porady prywatne z zakresu endokrynologii udzielane są po wcześniejszym zarejestrowaniu na wyznaczoną godzinę.

Cennik 

 Rodzaj badań Cena
Wizyta lekarska
140 zł
Wizyta lekarska (pacjenci wymagający większej częstości wizyt – kobiety ciężarne, chorzy w początkowym okresie leczenia nadczynności tarczycy)  120 zł

USG tarczycy, brzucha, piersi, doppler tętnic szyjnych lub inne (zgodnie z cennikiem NOVUM-MED)

- wykonywane wyłącznie pacjentom korzystającym jednocześnie z wizyty lekarskiej

Biopsja cienkoigłowa guzka tarczycy pod kontrolą USG wraz z badaniem cytologicznym - jedna lokalizacja 140 zł
Biopsja cienkoigłowa guzka tarczycy pod kontrolą USG wraz z badaniem cytologicznym - dwie lokalizacje 250 zł