Ułatwienia dostępu

dr n. med. Maciej Wrotniak
dr n. med. Maciej Wrotniakspecjalista ortopeda-traumatolog
W 2008 roku na podstawie przeprowadzonego przewodu doktorskiego i publicznej obrony rozprawy doktorskiej pt. „Ocena ekspresji genu receptora witaminy D w komórkach chrząstki i krwi u chorych z chondromalacją rzepki”, uzyskał stopnień doktora nauk medycznych. Od 2008 roku jest pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu.

dr n. med. Maciej Wrotniak

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Studia na Wydziale Lekarskim w Zabrzu ukończył w 2003 roku. Aktualnie kieruje Klinicznym Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, Onkoliogicznej i Rekonstrukcyjnej w Sosnowcu.

Podczas wieloletniej pracy na Klinice Ortopedii biegle opanował techniki operacyjne dotyczące endoprotezoplastyk pierwotnych i rewizyjnych stawu biodrowego i kolanowego, osteosyntezy złamań kończyn górnych i dolnych, a także miednicy. W dziedzinie procedur małoinwazyjnych w obrębie stawu kolanowego, ramiennego, łokciowego, skokowego stosuje w szerokim zakresie techniki artroskopii leczniczych i rekonstrukcyjnych. Ponadto zajmuje się leczeniem zaburzenia zrostu kostnego z wykorzystaniem substytutów kostnych i czynników wzrostu oraz korekcją nabytych deformacji kończyn dolnych i stóp.
Będąc pracownikiem Kliniki uczestniczył w wielu projektach badawczych, jest współautorem 10 prac naukowych. 

Od 2017 r. przyjmuje w Poradni urazowo-ortopedycznej w Centrum Medycznym NOVUM-MED w Wodzisławiu Śląskim.